همه خانواده ها برای دسترسی به اینترنت و به اشتراک گذاشتن فایل ها ،در انتخاب کامپیوتر های بهتر در این زمینه ها، تلاش می کنند. در اینجاست که فن آوری شبکه LAN وارد بازی می شود .تمرکز این مقاله روی فن آوری شبکه ،این که شبکه چیست ، چگونه از آن استفاده می شود و چگونه روی کامپیوتر شما نصب می شود ، خواهد بود.

فن آوری شبکه چیست؟

فن آوری شبکه کامپیوتر ،روند های مهندسی است که مربوط به ارتباط بین سیستم های کامپیوتری می شود. فن آوری شبکه به وسیله پروتکل خدماتی اینترنت (ISP) شکل گرفته است ،که این پروتکل یکتاست وبه عنوان نمونه به دو کامپیوتر  اجازه می دهد تا با هم صحبت کنند و فایل ها و پوشه های مختلف را با هم به اشتراک بگذارند. این پروتکل به دو یا چند کامپیوتر اجازه می دهد تا همزمان به اینترنت دسترسی داشته باشند ، همچنین در صورتی که این پروتکل به درستی با سیستم شما تنظیم شده باشد ، به شما اجازه دسترسی به پوشه های مختلف ، نظیر پوشه های حاوی عکس و آهنگ داخل شبکه را می دهد. شبکه های مختلف کامپیوتری بسته به خواسته شما از شبکه ،می توانند بسیار ساده و یا بسیار پیچیده باشند. بوسیله تکنولوژی روز دنیا ،یک شبکه ،بسیار آسان روی کامپیوتر نصب می شود و نگهداری از آن نیز بسیار ساده است.

انواع شبکه های کامپیوتری

دو نوع شبکه کامپیوتری وجود دارد : شبکه ای که بدون استفاده از سیم راه اندازی می شود (wireless) و  شبکه ای که از سیم برای راه اندازی استفاده می کند. تنظیم شبکه با سیم ، با کامپیوتر شما سخت تر است ولی در عوض سرعت این شبکه ۱۰ برابر شبکه بی سیم است. از دیگر مزیت های شبکه با سیم می توان به سرعت بیشتر در تجزیه و تحلیل داده ها ،حافظه بیشتر و بهتر نشان دادن اطلاعات رد و بدل شده بین کامپیوترها با سرعت بالاتر ،اشاره کرد.نصب کردن تاسیسات زیر بنایی در شبکه با سیم می تواند بسیار مشکل باشد.به خصوص اگر کابل های اتصال شبکه از میان بلوک های سیمانی یا از زیر سطح کف خانه عبور کنند.بهترین وقت برای نصب شبکه با سیم در زمان بازسازی خانه هاست که در آن زمان شما به دیوارها و زیر سطح کف خانه دسترسی دارید.

۹ نکته ی ضروری برای افزایش سرعت ویندوز ۷

 نصب کردن یک شبکه

نصب یک شبکه با سیم به عوامل متعددی وابسته است. این عوامل عبارتند از کارت اترنت، کابل هایCAT-5 و یک روتر(Router) که به وسیله اتصالات CAT-5  با روش درستی نصب شده است. کابل های CAT-5  به طور ویژه ای برای ایجاد شبکه های امن ،ساخته شده است.این کابل ها از کانکتورهای RJ45 و بوت کابل (Cable boot) استفاده می کنند. درست کردن این کابل ها ساده است، همچنین شما می توانید این کابل ها را در طول های مختلف خریداری کنید ولی برای اینکه فرآیند نصب شبکه شما مرتب باشد ، بهتر است که این کابل ها را خودتان درست کنید. برای اتصال کانکتورهای  RJ45 یک ابزار خاص ساخته شده است که در فرآیند نصب می تواند پوسته سیم را از فلز داخل آن جدا کند. پس از این کار کانکتور را به کابل متصل کنید و بوسیله ابزار مذکور این دو را محکم به هم اتصال دهید. این کار بسیار ساده است. بسیاری از کامپیوترهای سطح بالا همراه با کارت اترنت نصب شده روی آن به بازار می آیند.یک کارت اترنت اجازه دسترسی فیزیکی به محیط شبکه را می دهد.انجام این کار از هر دو طریق محیط سخت افزاری و محیط داده صورت می گیرد.

اولین قدم شما برای ایجاد یک شبکه برای خودتان ، طراحی آن است.قانون استاندارد برای شبکه های با سیم این است که طول کابل های CAT-5 تا رسیدن و اتصال به یکی از اجزای سیستم شما ، نباید بیشتر از ۷۵ متر باشد. البته بعضی از سیستم ها با استفاده از کابل های CAT-6 با طول نزدیک به ۲۰۰ متر بدون هیچ مشکلی نصب شده اند.

یک روتر به برقراری ارتباط بین کامپیوترها در اینترنت کمک می کند.روتر که در واقع مغز شبکه است،به هر کامپیوتر درون شبکه یک IP واحد اختصاص می دهد.روتر مستقیما به مودم متصل می شود و از طریق روتر کامپیوتر می تواند به شبکه متصل شود.

 نصب و راه اندازی LAN

نصب و راه اندازی LAN بسیار ساده و سرراست است.مگر در مواردی که شما از کامپیوتر های قدیمی که سیستم عامل هایی نظیر ویندوز ۹۵ ،ویندوز ۹۸ ویا ویندوز Me استفاده می کنند ، استفاده کنید.اگر سیستم عامل شما ویندوز XP است، مطمئن شوید که Service Pack 2 در سیستم شما نصب شده است. روند نصب و راه اندازی لن در ویندوز XP بسیار شبیه ویندوز ویستا است.وقتی مطمئن شدید که تمام کارها طبق دستورالعمل تولید کننده انجام شده است و همه چیز به درستی جمع آوری شده است، می توانید فرآیند نصب و راه اندازی را شروع کنید.

ما فرض می کنیم که کارت شبکه شما نصب شده است و همه کابل ها متصل هستند. منوی استارت ویندوز را باز کرده و به Control Panel بروید وسپس به Network Setup Wizard بروید. بعد از رفتن به تنظیمات شبکه پنجره‌ای باز می شود که شما را در روند نصب و راه اندازی راهنمایی می کند.روی دکمهNext کلیک کنید.

۱۰ نکته برای افزایش سرعت گوشی اندروید

برای ثبت سفارشات خود ، لطفا موارد ذیل راتکمیل نمایید.
خاطر نشان میگردد کارشناسان این شرکت حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد جهت ارائه خدمات با شما تماس خواهند گرفت .
با تشکر:

[formidable id=14]