۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز

برای به دست آوردن ویژگی های پیشرفته مانند رمزگذاری BitLocker می توانید به نسخه حرفه ای ویندوز ۱۰ ارتقا دهید ، اما بسیاری از ویژگی ها در دسترس کاربران عادی ویندوز نیست. برخی فقط در نسخه های Enterprise and Education ویندوز وجود دارند که به توافق نامه صدور مجوز از حجم یا هزینه اشتراک ماهانه نیا دارند .

نحوه ارتقاء از Windows 10 Home به Windows 10 Professional

نحوه بروزرسانی به Windows 10 Enterprise (بدون نصب مجدد ویندوز)

در ویندوز ۷ و ویستا ، این ویژگی های Enterprise در نسخه های گران قیمت Ultimate ویندوز نیز موجود بودند. نسخه نهایی ویندوز ۱۰ وجود ندارد ، اما می توانید یک نسخه ارزیابی ۹۰ روزه از ویندوز ۱۰ Enterprise را بارگیری کنید یا هر رایانه ای را برای اهداف ارزیابی به Windows 10 Enterprise ارتقا دهید .

شعبه سرویس طولانی مدت

ویندوز ۱۰ دارای چندین شاخه مختلف است. در ناپایدارترین ، ساختهای پیش نمایش ویندوز خودی وجود دارد  که نسخه های prerelease ویندوز ۱۰ در توسعه فعال هستند. بیشتر رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ در “شاخه فعلی” قرار دارند که نسخه پایدار ویندوز ۱۰ محسوب می شود.

مرتبط: معنای “تعویق به روز رسانی” در ویندوز ۱۰ چیست؟

در عوض رایانه های شخصی که Windows 10 Professional را اجرا می کنند می توانند با فعال کردن گزینه “Defer Upgrades” از “Current Branch for Business ” استفاده کنند . این اجازه می دهد تا رایانه های شخصی کسب و کار برای به روز کردن نسخه های طولانی تر – به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ حتی به عنوان مثال هنوز به رایانه های رایانه ای فعلی راه اندازی نشده است. قبل از ارسال به “شعبه فعلی برای تجارت” در رایانه های تجاری ، بیشتر در “شعبه فعلی” در رایانه های شخصی مورد آزمایش و پالایش قرار خواهد گرفت.

اگر از نسخه های Enterprise یا Education ویندوز ۱۰ استفاده می کنید ، می توانید “شعبه سرویس دهی طولانی مدت” یا LTSB را انتخاب کنید. این نسخه حتی کندتر ویندوز ۱۰ است که برای ماشین آلات حساس مانند دستگاههای خودپرداز در بانک ها ، سیستم های فروش و رایانه ها و ماشین آلات در طبقه کارخانه در نظر گرفته شده است. نسخه LTSB ویندوز ۱۰ هیچ ویژگی جدیدی را دریافت نمی کند ، اما به مدت طولانی با بروزرسانی ها پشتیبانی می شود. به صورت یک تصویر جداگانه ارائه می شود و ویژگی های جدیدی مانند Microsoft Edge ، Cortana یا Windows Store را شامل نمی شود.

۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز

اگر می خواهید یک نسخه پایدار از ویندوز ۱۰ کاملاً سنگین باشد و به طور مداوم به روزرسانی ویژگی های جدید را دریافت نمی کند – نسخه ای که حتی به Cortana و Windows Store هم نمی آید – این نسخه ویندوز ۱۰ است که باید از آن استفاده کنید. متأسفانه ، شما نمی توانید آن را به عنوان یک کاربر عادی ویندوز دریافت کنید. این فقط برای شرکت است.

ویندوز برای رفتن

Windows To Go در ویندوز ۸ معرفی شد ، اما محدود به Windows 8 Enterprise بود. متأسفانه ، این در ویندوز ۱۰ تغییر نکرده است. این امکان را به شما می دهد تا ویندوز را روی یک درایو فلش USB یا هارد اکسترنال نصب کنید ، که می توانید به هر رایانه ای وصل کنید و از آن بوت شوید. شما از یک درایو USB یک سیستم عامل زنده ویندوز دریافت می کنید و پرونده ها و تنظیمات شما در آن درایو ذخیره می شوند. می توانید این نسخه از ویندوز را بر روی هر رایانه بوت کنید و سیستم عامل خود را با خود در جیب خود بکشید. این است که در واقع چگونه یک درایو USB زنده لینوکس کار می کند – اما برای ویندوز.

از لحاظ فنی ، می توانید سازنده Windows To Go را در هر نسخه ویندوز راه اندازی کنید – اما ویندوز یک تصویر Enterprise را برای نصب بر روی درایو USB شما درخواست می کند.

وینتوگو

این یک ویژگی عالی است که می تواند برای بسیاری از حرفهایهای رایانه ای و حتی کاربران عادی که اکنون به محیطهای USB USB زنده متکی هستند ، مفید باشد. با این حال ، مایکروسافت این ویژگی را در بخش های فناوری اطلاعات هدف قرار داده است. این موقعیت یابی Windows To Go به عنوان راهی برای دستیابی به سیستم مدیریت شده ویندوز ۱۰ در هر رایانه ای است.

AppLocker

مرتبط: اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شخصی ویندوز هرگز با لیست برنامه های کاربردی نرم افزارهای مخرب را بدست نمی آورد

۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز : AppLocker نوعی ویژگی امنیتی است که می تواند تفاوت زیادی در دنیای واقعی ایجاد کند. AppLocker به شما امکان می دهد قوانینی را تنظیم کنید که حساب های کاربر بتوانند کدام برنامه ها را اجرا کنند. شما فقط  یک لیست سفید تنظیم کرده اید ، اطمینان حاصل کنید که یک حساب کاربری در رایانه شما فقط می تواند تعداد معدود برنامه های ایمن را اجرا کند.

گیج کننده ، نسخه حرفه ای ویندوز ۱۰ به شما امکان می دهد قوانین AppLocker را با استفاده از ویرایشگر محلی Security Security Policy ایجاد کنید. با این حال ، این قوانین اجرا نمی شوند مگر اینکه از نسخه Enterprise یا Education Windows استفاده کنید ، بنابراین قوانینی که در رایانه شخصی ویندوز ۱۰ ایجاد می کنید ، مگر اینکه ارتقا دهید. این ویژگی همچنین در ویندوز ۷ و ۸ پیدا شده است. در ویندوز ۷ ، می توانید آن را به عنوان بخشی از نسخه Ultimate دریافت کنید.

این روش بسیار خوبی برای امنیت رایانه ویندوز است که توسط بچه ها یا اقوام استفاده می شود و به آنها امکان دسترسی به برنامه های مورد نیاز خود را می دهد و همه چیز را مسدود می کند. ما با موفقیت از ویژگی Family Safety برای پیاده سازی لیست سفید برنامه  در سایر نسخه های Windows استفاده کرده ایم ، اگرچه استفاده از آن کمی ناخوشایند است. همچنین به استعاره حسابهای “کودک” و “والدین” متکی است. اگر کودکی هستید که از کامپیوتر والدین خود محافظت می کنید ، ممکن است توضیح کمی مشکل باشد.

تنظیمات خط مشی گروهی مختلف

لیست کردن اختلافات بدون ذکر تغییرات در ویرایشگر خط مشی گروه غیرممکن است. ویندوز ۱۰ حرفه ای ابزار ویرایشگر Group Policy است ، و کاربران ویندوز به طور سنتی قادر به تنظیم اکثر تنظیمات خط مشی گروه بر روی نسخه حرفه ای ویندوز ، درست همانطور که می توانند در نسخه های Enterprise ویندوز هستند.

با این حال ، در به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ ، مایکروسافت شروع به محدود کردن تنظیمات خط مشی گروه خاص به Windows 10 Enterprise و Education. تنظیمات خط مشی گروه زیر به نسخه های Enterprise and Education ویندوز ۱۰ محدود شده است. تنظیمات رجیستری مرتبط دیگر کار نمی کنند:

  • خاموش کردن تجارب مصرف کننده مایکروسافت : این قانون هنگام تنظیم یک حساب جدید ، بارگیری برنامه های شخص ثالث را غیرفعال می کند. این ویژگی ای است که هنگام تنظیم یک حساب کاربری یا رایانه شخصی جدید ، “Candy Crush Saga” و سایر برنامه ها را نصب می کنید. با این وجود ، هنوز هم می توانید این برنامه ها را حذف کنید.
  • نکات ویندوز را نشان ندهید : این خط مشی “نکات ویندوز” در کل سیستم غیرفعال می شود. کاربران هنوز هم می توانند نکات را از تنظیمات> سیستم> اعلان ها و اقدامات> نکات ، ترفندها و پیشنهادات خود هنگام استفاده از Windows غیرفعال کنید.
  • قفل صفحه نمایش داده نشود : این خط مشی ، صفحه قفل را غیرفعال می کند . هنوز راهی برای دور زدن صفحه قفل وجود دارد ، اما این یک هک کثیف است و ممکن است مایکروسافت در آینده آن را مسدود کند.
  • غیرفعال کردن همه برنامه ها از Windows Store : این خط مشی دسترسی به فروشگاه Windows را غیرفعال می کند و برنامه های فروشگاه را به طور کامل مسدود می کند. کاربران Windows Professional Professional دیگر نمی توانند فروشگاه را غیرفعال کنند.

اگر بخواهند سیاستهایی مانند اینها را در شبکه های خود مدیریت کنند ، این کسب و کارها به جای ویندوز ۱۰ حرفه ای به جای ویندوز ۱۰ حرفه ای سوق می یابد.

۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز

App-V و UE-V

۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز : مجازی سازی برنامه کاربرد مایکروسافت (App-V) و مجازی سازی کاربر محیط (UE-V) قبلاً بارگیری مجزا برای نسخه های Enterprise and Education ویندوز ۱۰ بود. با بروزرسانی سالگرد ، آنها به طور مستقیم در این نسخه های ویندوز ۱۰ ادغام نمی شوند. بارگیری اضافی وجود ندارد

مجازی سازی برنامه (App-V) به مدیران سیستم اجازه می دهد تا برنامه ها را در ظروف جدا کنند. سرویس گیرنده App-V سپس به ویندوز ۱۰ اجازه می دهد تا برنامه های خود را در یک محیط مجازی خودمحور و بدون روند نصب عادی اجرا کند. همچنین این امکان را می دهد که برنامه ها از طریق یک سرور به رایانه مشتری ویندوز “پخش شوند”. این مزایای امنیتی دارد و همچنین سازمانها را قادر می سازد تا دسترسی به برنامه های خاص را بهتر مدیریت کنند. این واقعا فقط برای سازمانهای بزرگ مفید است.

مجازی سازی کاربر محیط (UE-V) به کاربران امکان می دهد تنظیمات برنامه و تنظیمات سیستم عامل ویندوز خود را در یک محیط مجازی ذخیره کنند که در هنگام جابجایی بین رایانه های مختلف ، آنها را دنبال می کند. مانند برنامه-V ، این فقط برای سازمانهایی که می خواهند زیرساخت های خود را بطور مرکزی مدیریت کنند ، بسیار مفید است. UE-V به حالت سیستم اجازه می دهد تا کاربران را به محض حرکت بین رایانه های مختلف که توسط آن سازمان اداره می شوند ، دنبال کند.

گارد دستگاه و گارد اعتبار

گارد دستگاه و نگهبان اعتبار ویژگی های جداگانه اما مرتبط هستند. هر دو در ویندوز ۱۰ جدید هستند.

دستگاه گارد برای کمک به امنیت رایانه های سازمان طراحی شده است. همانطور که اسناد محافظ دستگاه مایکروسافت بیان می کند: «گارد دستگاه در ویندوز ۱۰ Enterprise از روشی که اعتماد به برنامه ها استفاده می شود تغییر می کند مگر اینکه توسط آنتی ویروس یا راه حل امنیتی دیگر مسدود شود ، به روشی که سیستم عامل فقط به برنامه های مجاز توسط شرکت شما اعتماد کند. شما این برنامه های مطمئن را با ایجاد خط مشی یکپارچگی کد تعیین می کنید . ”دستگاه گارد از ویژگیهای سخت افزاری مانند Intel VT-x و پسوندهای مجازی سازی AMD-V استفاده می کند تا رایانه را در مقابل حمله سخت کند و اطمینان حاصل کند که فقط کد تصویب شده قابل اجرا است. اما شرکت ها باید دقیقاً کد مورد تأیید را پیکربندی کنند.

Credential Guard از ویژگیهای مبتنی بر مجازی سازی برای جدا کردن “اسرار” مانند حساب کاربری و اعتبار ورود به شبکه ، بر روی رایانه شخصی استفاده می کند ، بنابراین تنها با نرم افزار سیستم قابل خواندن هستند. مایکروسافت خاطرنشان می کند که برای محافظت از داده های خود باید از سایر روش های امنیتی مانند دستگاه نگهبان نیز استفاده کنید.

۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز

دسترسی مستقیم

مرتبط: VPN چیست و چرا به یک مورد نیاز دارم؟

DirectAccess یک ویژگی VPN مانند است. اتصالات VPN سنتی باید به صورت دستی توسط کاربر آغاز شود. DirectAccess به گونه ای طراحی شده است که هر بار کاربر به اینترنت بطور خودکار متصل شود. یک شرکت می تواند لپ تاپ آن را توزیع همیشه تلاش خواهد کرد برای اتصال مستقیم به شبکه خود، اطمینان حاصل شود تونل فعالیت های اینترنتی خود را از طریق یک اتصال رمزگذاری شده.

شعبه کش

BranchCache ویژگی ای است که برای سازمان هایی طراحی شده است که چندین شعبه در مکان های مختلف دارند. به عنوان مثال ، دفتر اصلی ممکن است یک سرور با داده های مفید که شعبه برای دسترسی به آنها نیاز دارد را نگه دارد. به جای دسترسی به این داده ها از طریق اتصال WAN (اینترنت) در تمام طول روز ، BranchCache می تواند حافظه پنهان محلی داده ها را ایجاد و نگهداری کند. این کار باعث افزایش سرعت کار شده و استفاده از اتصال به اینترنت را کاهش می دهد. BranchCache می تواند در حالت “حافظه پنهان ذخیره شده” که حافظه نهان آن در رایانه های موجود در شعبه یا حالت “حافظه نهان” که در آن حافظه نهان روی سرور در شعبه میزبانی می شود ، کار کند.

۱۰ ویژگی ویندوز ۱۰ اینترپرایز

برخی از ویژگی های محدود به ویندوز ۸ Enterprise در حال حاضر در ویندوز ۱۰ حرفه ای موجود است. به عنوان مثال ، خدمات برای سیستم فایل شبکه (NFS) به کاربران ویندوز ۱۰ پرو اجازه می دهد تا به اشتراک فایل های UNIX NFS شبکه متصل شوند. ویژگی های مجازی سازی RemoteFX به شما امکان می دهد از یک GPU مجازی در یک ماشین مجازی Hyper-V استفاده کنید ، همچنین اکنون نیز بخشی از نسخه Professional است. همچنین ، زیر سیستم قدیمی برای برنامه های کاربردی مبتنی بر یونیکس نیز جایگزین پوسته جدید “Bash on Ubuntu on Windows” شده است که در تمام نسخه های ویندوز ۱۰ از جمله صفحه اصلی موجود است.